Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Żorach otrzymali nominację do wzięcia udziału w akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Podejmując wyzwanie, wykonali po 10 pompek i wpłacą odpowiednią kwotę dla Natalii Woźniak z Żor.

Historię Natalii oraz sposoby udzielenia jej pomocy znajdą Państwo pod adresem FUNDACJI. 


Akcja, w którą włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby to połączenie dbania o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. Zasady są bardzo proste, osoby bądź instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz osoby potrzebującej. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby bądź instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

 

 

Natalka urodziła się 27.11.2018r. w Żorach. W skali Apgar zdobyła 10 punktów. Od pierwszych dni życia Natalka jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem.

Do 6 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo leżąc na brzuszku podnosiła dumnie główkę, obracała się na boki za zabawkami oraz ruszała nóżkami. Mijały miesiące a Natalka przestała wykazywać chęci do dalszego poznawania świata. Pomimo zapewnień lekarzy, że wszystko jest w porządku, myśleliśmy, że ma jeszcze czas na rozwój ruchowy, być może jest po prostu leniwa. Aby troszkę jej pomóc zaczęliśmy rehabilitację. Ku naszemu zdziwieniu efekty były bardzo powolne. Mając 11 miesięcy zdecydowaliśmy się skonsultować prywatnie z neurologiem, który zlecił wykonanie badań genetycznych. Pełni strachu i obaw robiliśmy wszystko z zaleceniami. Dwa dni przed pierwszymi urodzinami otrzymaliśmy wstępne wyniki badań, padła diagnoza SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Całe życie obróciło się nam o 180 stopni. Po nieprzespanych nocach pełnych łez i pytań, wzięliśmy się w garść i zaczęliśmy walczyć o naszą WIELKĄ MIŁOŚĆ jaką jest NATALKA.

W związku z tym chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli zorganizować Natalce codzienną rehabilitację, specjalistyczny sprzęt oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Za każdą pomoc z Państwa strony, która pomoże nam walczyć o jej rozwój BARDZO DZIĘKUJEMY.

RODZICE NATALKI

Zapraszamy na bloga Natalki:

 

Żorscy strażacy dziękują za nominację i wyzywają do #GaszynChallenge:

 

  • Stację Pogotowia Ratunkowego w Żorach,
  • VI Batalion Powietrznodesantowy w Gliwicach,
  • JRG Knurów.