Ochotnicza Straż Pożarna w Żorach wraz z Urzędem Miasta w Żorach organizują konferencję pt. „CZADowa konferencja! – czyli CO powinieneś wiedzieć o tlenku węgla?”, którą patronatem objął Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Konferencja ma na celu edukację żorzan w szeroko pojętym temacie bezpieczeństwa i zapobiegania „ZACZADZENIOM”.

W trakcie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prelegentów i ekspertów, który poruszą tak ważną tematykę. Będą nimi przedstawiciele OSP Żory, ale także instytucji partnerujących przy ww. wydarzeniu tj. Komendy Miejskiej Policji w Żorach, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach, Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, a także Korporacji Mistrzów Kominiarskich woj. śląskiego

Jednym z ważnych punktów wydarzenia będzie losowanie wśród uczestników kilkudziesięciu czujek tlenku węgla, które będą realnie wpływały na bezpieczeństwo Waszych domów. Jeżeli jeszcze nie posiadacie takiego urządzenia w swoich domach warto przyjść, może to właśnie Wam uda się wrócić z takim urządzeniem do swoich rodzin.

Ponadto w trakcie konferencji przewidziane są atrakcje dla najmłodszych, z których najważniejszą jest szansa na spotkanie z nowym członkiem OSP Żory, a dokładniej – Maskotką Żorskich Strażaków Pożorkiem, który niedawno pojawił się w remizie przy ul. Fabrycznej.

Ważnym dla strażaków-ochotników momentem tej konferencji będzie przekazanie nowego specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego FORD Ranger, który został sfinansowany w głównej mierze ze środków Funduszu Sprawiedliwości, przy udziale środków własnych OSP Żory i Urzędu Miasta w Żorach. Każdy uczestnik wydarzenia będzie miał możliwość usiąść za sterami nowego samochodu, a także zobaczyć i zwiedzić zakupiony w roku 2018 Średni Samochód Gaśniczy RENAULT Range D16.

OSP Żory przy współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Żorach im. ks. prof. Józefa Tischnera przygotowują dla Państwa wspaniały materiał edukacyjny, a uczniowie ww szkoły wykonają fotorelację z tego wydarzenia.

Jeżeli więc leży ci na sercu dobro Twojej rodziny i uważasz, że warto zdobywać cenną dla nas wszystkich wiedzę, nie może Cię zabraknąć podczas tej konferencji.