Logo Interwencje

2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

01/2009 | 02/2009 | 03/2009 | 04/2009 | 05/2009 | 06/2009

07/2009 | 08/2009 | 09/2009 | 10/2009 | 11/2009 | 12/2009

Jeśli korzystasz z fotografii/informacji umieszczonych na tej stronie, napisz skąd pochodzą.

Linia

27.09.2009r. autko

Wypadek drogowy na ul. DK-81 (Woszczyce) - godz. 19:17.

5 samochodów uczestniczyło w groźnym wypadku drogowym, do jakiego doszło najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpiecznej jazdy. W zdarzeniu poszkodowanych zostało 6 osób, w tym 2 dzieci (1 i 7 lat).

Po przybyciu na miejsce wypadku strażacy przystąpili do wyciągnięcia uwięzionej w samochodzie osoby, którą przekazali natychmiast załodzie karetki pogotowia. Ugasili także pożar jednego z samochodów, które uczestniczyły w wypadku. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu w celu umożliwienia działań innym służbom ratowniczym oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po rozbitych samochodach.

Podczas prowadzenia działań ratowniczych droga krajowa DK-81 prowadząca w kierunku Katowic została całkowicie zablokowana. Ruch w kierunku Żor odbywał się jednym pasem.

Powstałe szkody:

Zdarzenie miało miejsce na terenie współdziałania JRG Żory oraz JRG Mikołów.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia
zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia
zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

26.09.2009r. autko

Wypadek drogowy na ul. T. Kościuszki - godz. 17:19.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatora w samochodzie Daewoo Tico oraz przemieszczeniu i przecięciu konstrukcji aluminiowej z drogowskazami na pobocze jezdni. Na miejsce działań wezwano pogotowie ratunkowe, ponieważ pasażerka z samochodu osobowego skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Dodatkowo zostały powiadomione służby drogowe w celu zabezpieczenia metalowej konstrukcji.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

21.09.2009r. autko

Pożar samochodu dostawczego na ul. Gwarków - godz. 02:29.

Pożar wywołany prawdopodobnie zwarciem w instalacji elektrycznej samochodu marki Volkswagen LT28. Ogień został ugaszony przy pomocy jednego prądu wody. Spaleniu uległa komora silnika oraz pomieszczenie załadunkowe pojazdu.

Linia

21.09.2009r. autko

Wypadek drogowy na al. Jana Pawła II - godz. 00:58.

20 letnia kobieta oraz 34 letni mężczyzna zostali poszkodowani w wypadku drogowym, do którego doszło najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpiecznej jazdy. Z samochodu udało się wydostać o własnych siłach kobiecie, natomiast mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu (Peugeot 306XT).

Działania zastępów PSP polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym. Po ułożeniu na noszach przetransportowano rannych do karetek pogotowia.

Materialne szkody: samochód Peugeot - uszkodzony przód pojazdu.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

16.09.2009r. autko

Pożar budynków gospodarczych przy ul. Palowickiej (Szczejkowice) - godz. 23:25.

Na kwotę 50 tys. zł. wycenia się straty, jakie wywołał pożar wzniecony prawdopodbnie umyślnie. W wyniku zdarzenia poszkodowany został mężczyzna, wyprowadzony przez strażaków z zadymionego pomieszczenia. Przed przybyciem Pogotowia Ratunkowego strażacy udzieli mu pomocy (podali 100% tlen).

Ogniem obięty był dach stodoły, wiaty oraz garażu. Wszystkie obiekty znajdowały się w blisko domów. Podano dwa prądy wody w natarciu na palące się budynki oraz 2 prądy wody w obronie sąsiedniego domu.

Spaleniu uległo pokrycie oraz konstrukcja dachu. Zniszczony został sprzęt, który znajdował się w środku budynku: silnik eletryczny, stołowa piła tarczowa, śrutownik. Na skutek działania wysokiej temperatury szkody poniósł także właściciel sąsiedniej posesji. W jego domu częściowemu znisczeniu uelgły dwa okna, część pokrycia dachu domu i garażu, ogrodzenie oraz drzewka ozdobne.

Zdarzenie miało miejsce na terenie współdziałania JRG Żory oraz JRG Rybnik.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

13.09.2009r. autko

Pożar kotłowni należacej do LKS Baranowice - godz. 14:38.

Pożar został wywołany prawdopodbnie umyślnie. Przed przybyciem strażaków ogień został częściowo ugaszony przez osobę opiekującą się kotłownią. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu kotłowni.

Spaleniu uległo drewno opałowe, 10 krzesełek plastikowych, drobny sprzęt sportowy. Uszkodzeniu uległ wodomierz oraz instalacja elektryczna. Dochodzenie w sprawie zdarzenia prowadzi Komenda Miejska Policji w Żorach. Wielkość strat wynosi ok. 2 tys. zł.

Linia

10.09.2009r. autko

Pożar komputera w mieszkaniu na os. Sikorskiego - godz. 03:33.

W wyniku zapalenia się komputera (ugaszony przez właściciela mieszkania) poszkodowane zostały dwie osoby, 22 letnia kobieta oraz 26 letni mężczyzna. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala.

Spaleniu uległ komputer, nadpaleniu biurko, dywan i wykładzina PCV. Okopceniu uległa ściana pomieszczenia. Straty wyceniono na kwotę 3 tys. zł.

Linia

09.09.2009r. autko

Wypadek drogowy na ul. Wodzisławskiej - godz. 21:13.

29 letnia kobieta została poszkodowana w wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Escor oraz Honda CRX. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpiecznej jazdy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, neutralizacji i sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Straty: Ford Escort - uszkodzony tył oraz tylny lewy i prawy błotnik. Honda CRX - uszkodzony przód pojazdu. Łączne straty szacuje się na kwotę 10 tys. zł.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

01.09.2009r. autko

Wypadek drogowy na ul. Okrężnej - godz. 18:47.

Kolejny w tym dniu wypadek drogowy wywołany wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Do zderzenia doszło pomiędzy samochodem osobowym marki Toyota Yaris oraz samochodem dostawczym marki VW LT. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w usunięciu pojazdów z jezdni, neutralizacji i zmyciu rozlanych na drodze płynów eksploatacyjnych.

Straty: Toyota Yaris - rozbity przód i drzwi po obu stronach, VW LT - uszkodzony przód i lewy bok. Ogólna wartość szkód wynosi ok. 15 tys. zł.

Linia

01.09.2009r. autko

Wypadek drogowy na ul. DK-81 - godz. 05:49.

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło prawdopodobnie na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. W wypadku uczestniczyły dwa samochody marki Fiat Ducato oraz Fiat 126p. Na miejscu zdarzenia strażacy zneutralizowali oraz zebrali z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne.

Straty: Fiat 126p - uszkodzony przód i lewy bok pojazdu, Fiat Ducato - uszkodzony przód pojazdu. Straty szacuje się na kwotę 7 tys. zł.

Linia

Do strony startowej... Na górę strony...