Węgierski Mistrz z Żor!

W dniach 25.26 sierpnia 2017 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier TFA Hungary Oroshaza. Polskę reprezentowali:
1. Kalinowski Piotr – KG PSP Warszawa
2. Zdziebło Marcin – KM PSP Żory
3. Bereza Rafał – KM PSP Chełm
4. Rezner Piotr – KP PSP Nysa
5. Jopek Szymon – KP PSP Myślenice

W kategorii OPEN reprezentacja Polski zebrała wszystkie miejsca na podium ze st. asp. Marcinem Zdziebło na czele.

Nasz reprezentant zajął również I miejsce w swojej kategorii wiekowej!

Kontynuuj czytanie Węgierski Mistrz z Żor!

Pomoc dzieciom poległych strażaków z Białegostoku

Strażacy i pracownicy naszej komendy przekazali darowiznę na konto fundacji opiekującej się dziećmi strażaków z Białegostoku, którzy zginęli na służbie.

Każdy, kto chciałby pomóc może przekazać darowiznę  poprzez stronę internetową Fundacji lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”. Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji: https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/

bezpiecznie na śmieszku

W ramach ogólnopolskiej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” (pod patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka) służby mundurowe z Żor wystąpiły na festynie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. 9. lipca nasi strażacy zaprezentowali technikę gaszenia pożaru za pomocą gaśnicy proszkowej, a także udostępnili wszystkim chętnym sprzęt, który używają na służbie.

Kontynuuj czytanie bezpiecznie na śmieszku

Pokazy służb na Śmieszku

W ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą pod patronatem Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka, zapraszamy do niecodziennej formy pokazów służb ratowniczych podczas których na żywo zobaczyć będzie można WOPR, Policję i Straż Pożarną w symulowanych sytuacjach kryzysowych. Wszystko odbędzie się w sobotę 8 lipca o godz. 15.00 na kąpielisku Śmieszek gdzie w tym roku MOSiR przygotował dla mieszkańców miejsce wykorzystywane do kąpieli.